Oktatási megoldásokat nyújt a menedzsment, a HR és az informatika területén e-learninggel és informatikai fejlesztésekkel foglalkozó partnerünk. Legutóbbi projektjének célja az üzleti célú oktatószoftverek oktatási eredményességének javítására irányult. Meglévő oktatási keretrendszerüket kívánták javítani.
Személyre szabva
Ismert tény, hogy az oktatás eredményessége növelhető, ha játékosított, gamifikált elemekkel bővítik az oktatási szoftvert. A játékosok felmérése és tipizálása a preferált játéktípusok, a játékösszetevők terén egy jól kutatott terület, de a nem játszó személyek preferenciái a gamifikált elemek terén még nincsenek feltárva. Máris ráépíthető egy K+F, azaz kutatás-fejlesztés. A projektötlet szerint a játékosított elemek személyre szabott kiválasztásával segítik az oktatás eredményességének növelését. A projektet megalapozó feltételezés az, hogy személyiségtípusok és személyiségjegyek meghatározásával következtetni lehet a játékosított elemek preferenciáira. Ezeknek megfelelően a projektben már létező személyiségtesztek (DISC és PI) , valamint a gamifikált elemek közötti kapcsolatit kívánják feltárni, amely a fejlesztés tudományos bizonytalanságát okozza. A tudományos bizonytalanság feloldására kísérleteket terveznek, amelyben a személyiségtesztek eredményei és a játékosított elemek közötti kapcsolatot tervezik feltárni statisztikai eszközökkel. Az így megszerzett tudományos ismereteket építik be az implementálandó algoritmusba. A fejlesztett szoftver eredményességét egy másik kísérletben mérik: azt vizsgálják, hogy az algoritmussal bővített szoftvert használók a kapott feladatokat nagyobb eredményességgel oldják-e meg, mint a nem személyre szabott gamifikációs elemeket használó alanyok. A projektet akkor tekintik sikeresnek, ha a két csoport feladatmegoldási eredményessége között 20% különbséget tapasztalnak a fejlesztett algoritmussal dolgozók javára.
A pénz nem játék
Projektjeinek minősítő eljárását a Glósz és Társa Kft-re bízta. Segítségünkkel az SZTNH (Szellemi Termékek Nemzeti Hivatala) alkalmazott kutatásnak és kísérleti fejlesztésnek minősítette nagyjából fele-fele arányban.
Az SZTNH jogerős határozatával partnerünk igénybe veheti a megvalósításhoz K+F támogatást és K+F adókedvezményt. Ezzel is csökkentve a megvalósítás kockázatát, és javítva a projekt megtérülését.