A felhasználók számára legkényelmesebb és legbiztonságosabb megoldást dolgozták ki annak érdekében, hogy azonnal sikerélménye legyen az egészségtudatos kenyérsütésre vállalkozóknak és azonos minőségű legyen a produktum. Olyan alakort sütőszett kifejlesztésére vállalkoztak, amely tartalmazza a sikeres alakortkenyér sütéséhez szükséges összes összetevőt: alakort lisztet és segédanyagokat, felhasználói utasításokat és receptúrát, a sütéshez szükséges tepsiket. A szett hat kisméretű kockakenyér elkészítéséhez elegendő alap- és segédanyagot tartalmaz, amelyeket a felhasználó három tepsiben, két sütés során tud felhasználni. Tehát átlagos felszereltségű konyhában is használható, a receptúra közvetlen, vagyis élesztőt alkalmazó és közvetett, vagyis kovászt alalkalmazó tésztakészítés során, teljes kiőrlésű és finom alakortlisztek esetén is kifogástalan legyen. Szempont volt még, hogy a keverék természetes alapanyagokból készüljön, mert várhatóan ezzel a szemlélettel élő vásárlók lesznek azok, akik várhatóan az alakortot is a beltartalmi értékei miatt választják. Valamint arra is törekedtek, hogy a felhasználó a receptúrát szabadon továbbfejleszthesse, módosíthassa, ezért a piacon elérhető alapanyagokból épüljön fel a keverék.
Elsőként a receptúra prototípusát kellett megtervezni, majd tesztelni. az elkészült terveket. Ezután az optimális sütőforma kiválasztása és tesztelése, majd az otthoni süthetőség ellenőrzése következett, legalább száz darab kenyér elkészítése otthoni körülmények között. A receptúrák és a gyártási technológiák véglegesítése és a dokumentáció elkészítése zárta természetesen a módszeres vizsgálódást.
Partnerünk a Glósz és Társa Kft. segítségével szakértői véleményt kért a Szellemi Termékek Nemzeti Hivatalától (SZTNH). A hivatal alapvetően kétféle minősítést ad ki az immár nyolc éve egységesített elbírálási rendszer keretében: előzetes, hatósági jogerővel bíró határozatot, valamint szakértői véleményt. Mindkét eljárási forma az adott projektek K+F tartalmát vizsgálja és értékeli, de felhasználásában eltér egymástól. A vállalatok kérelmeiket alapvetően adókedvezmény igénybevételének igazolásához vagy pályázati támogatás igénybevételéhez használják fel. Ekkor szükséges annak pontos meghatározása, hogy a kérelmezett projekt hány százalékban alapkutatás, alkalmazott kutatás vagy kísérleti fejlesztés, hiszen ennek függvényében lehet érvényesíteni a K+F kedvezményeket. A szakértői vélemény ezt a százalékos arányt nem tartalmazza, az eljáró hatóságokat és bíróságokat nem köti, a Hivatal álláspontját rögzíti a jogszabályok alapján, a KFI rendelkezéseit alkalmazva.