Kényelmesebbet olcsóbban
A társaság gazdaságosabban előállítható, viselője számára kényelmesebb és kisebb önsúlyú ideiglenes műlábat szeretett volna fejleszteni, amely megfelel a szabványoknak és magyar alkatrészekből készül. 13 éves szakmai gyakorlata alapján úgy gondolta, csővázas technológiával és egy új fejlesztésű, műanyag gipszből készülő csonktokkal, valamint új konstrukciójú térd ízület kialakításával oldja meg mindezt.
Műanyag gipszet általában törött végtagok rögzítésére használnak az orvoslásban, dinamikus terhelésre viszont nem próbálták. Bizonytalan, hogy bírja-e a mechanikai igénybevételt, mennyire lehet az alapanyagot utólag alakítani. Jelenleg a csonktokot hosszadalmas, soklépcsős eljárással formálják ki. A tervezett eljárásban egyetlen mintavétellel kerülne kialakításra ez a csupán néhány hónapig használandó eszköz.
A kezdeti elutasítás oka
Partnerünk szerint a feltételezések igazolásához és a fejlesztések kivitelezéséhez irodalmi vagy tapasztalati adat nem állt rendelkezésre, ezért kutatás-fejlesztés keretében kell elvégezni azokat. Ezzel szemben az SZTNH hosszas szakirodalmi listával és magyarázattal igyekezett cáfolni ezt. Szerintük elegendő tudásanyag állt rendelkezésre ahhoz, hogy a tervezett csontsebészeti implantátumot elkészíthesse partnerünk. Minden linket precízen felsorolt határozatában az SZTNH, amely szerintük az újszerűség meglétét cáfolja. Izgalmas szakmai kihívás volt számunkra, de a határozatot sikerült végül elfogadóra módosítani a Glósz és Társa Kft. segítségével.
Megillették tehát partnerünket is a kutatás-fejlesztések után járó adókedvezmények és egyéb pénzügyi előnyök, ezzel is csökkentve a beruházás kockázatát és növelve megtérülését. Valamint úgy indulhatott pályázatokon, hogy a K+F megfelelést már az SZTNH jogerős határozatával bizonyította.