Szellemivagyon-konferenciák az online térben,
A szellemivagyon-gazdálkodás sokoldalú szerepe még kevéssé ismert a hazai vállalkozások körében, pedig a versenyképesség növelése mellett kiemelkedő szerepe van a cégöröklés és az átalakulás, valamint az „okos céggé” válás folyamatában is. A hazai vállalakozások problémáinak megoldása során szerzett tapasztalatainkra alapozva, az online térben is folytatjuk májusban és júniusban, a szellemivagyon-gazdálkodással, és az innovációmenedzsmenttel való kapcsolatáról elindított konzultációs sorozatunkat. A konzultációs napok ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. Kapcsolódjon be, hogy fel tudja ismerni, és ki tudja használni az előnyöket!
A szellemivagyon-gazdálkodás vállalati működésben betöltött szerepéről, és innovációmenedzsmenttel való kapcsolatáról szóló konzultációs sorozatunk 4 részből áll. A konzultációs sorozat tematikáját az elmúlt évek sikeres konferenciái, a vállalati szakemberek részéről azokon tapasztalt érdeklődés, valamint a társaságunkhoz forduló vállalatok problémái alapján állítottuk össze. A konzultációs napok szakmai tartalma a szellemivagyon-gazdálkodással kapcsolatos sorozatként került összeállításra, de a konzultációs napok tartalma egy adott problémára fókuszálva önállóan is hasznos lehet.
Szakmai program
A konzultációs napok szakmai tartalma az alábbiak szerint alakul:
1. rész: Láthatatlan vagyon vagy cégspecifikus egyedi tudás? A vállalatok esete a láthatatlan vagyon elemekkel
Ezen a konzultációs napon megismerjük a cégspecifikus egyedi tudás (CSET), azaz a láthatatlan vállalati vagyon négy részből álló tartalmát. Bemutatjuk a CSET Paradoxont, mint a hazai vállalkozások előtt álló egyik legnagyobb kihívást, és ajánlást teszünk ennek feloldására az üzleti célú vállalati innovációmenedzsment alkalmazásával. Egy esettanulmányon keresztül bemutatjuk, hogy miért, és hogyan tudja támogatni az innovációmenedzsment a vállalkozásokat a CSET paradoxon feloldásában, a szellemivagyon-gazdálkodás rendszerének és gyakorlatának kialakításában. Bemutatjuk azokat a jól számszerűsíthető, és közvetlenül nem számszerűsíthető hasznokat is, amelyekre szert tehetnek a vállalkozások a láthatatlan vagyon innovációmenedzsment alkalmazásával való láthatóvá tételével.
2. rész: A szellemi vagyon és a cégöröklés folyamata, egy konfliktusmentes megoldás
Ezen a konzultációs napon bemutatjuk a vállalatok szellemi vagyonának, azaz a cégspecifikus egyedi tudásnak (CSET) a szerepét a cégöröklés folyamatában. Javaslatot teszünk a szellemivagyon-nyilvántartás cégörökléssel kapcsolatos tartalmára, és a cégöröklési folyamatot megelőző kialakítására. A gyakorlatban is tesztelt, 6 lépésből álló eljárás modelljét mutatjuk be a folyamat hatékony lebonyolítására. Végül két esettanulmányon keresztül mutatjuk be, hogy hogyan tudja konfliktusmentéssé tenni a szellemi vagyon javasolt kezelése a cégöröklési folyamatot. Milyen előnyökkel jár a szellemi vagyon azonosítása, és a szellemivagyon-nyilvántartás kialakítása a cégöröklési folyamat előkészítése során.
3. rész: Szellemivagyon-gazdálkodás innovációmenedzsmenttel az „okos cégek” gyakorlatában
Ezen a konzultációs napon ismertetjük az „okos cégek” vagyonával kapcsolatos elvárásokat a modern vállalatgazdálkodási gyakorlatban. Bemutatjuk azt az ellentmondást, ami a gyors technológiai fejlődést felmutató vállalkozások vállalatgazdálkodási gyakorlatában feszül, és ami ezért kockázatossá teszi működésüket, csökkenti értéküket, tőkevonzó képességüket. Kitérünk a szellemi alkotások, mint sajátos jószágok jellemzőire, és az „okos cégek” ezzel kapcsolatos tennivalóra, egy innovációmenedzsmenten alapuló eljárás modelljének ajánlásával. Egy informatikai esettanulmányon keresztül mutatjuk be, hogy hogyan vált egy „okos cég” valóban okossá a szellemivagyon-gazdálkodás innovációmenedzsmenten alapuló alkalmazásával.
4. rész: Szellemivagyon-gazdálkodás és innovációmenedzsment a vállalatok átalakulási folyamatában
Ezen a konzultációs napon bemutatjuk, hogy miből áll a vállalati innovációs potenciál, és ez hogyan függ össze a cégspecifikus egyedi tudással (CSET). Bemutatjuk azt a kihívást, amit a vállalatoknak kezelni kellene, hogy az innovációs potenciál ne vesszen el, hanem megerősödjön az átalakulási folyamatban. A gyakorlatban is bevált, innovációmenedzsment eszközökön alapuló, négy lépésből álló technológiát mutatunk be a megvalósítására. Esettanulmányon keresztül mutatjuk be, hogy hogyan sikerült az innovációs potenciált kihasználni, és a cég előnyére váltani az átalakulási folyamatban az általunk ajánlott „technológia” alkalmazásával egy élelmiszeripari termékeket gyártó hazai vállalkozásnál.
Időpontok
A konzultációs napokat online módon az alábbi időpontokban rendezzük meg:
2020.06.04.
Szellemivagyon-gazdálkodás és innovációmenedzsment
a vállalatok átalakulási folyamatában
14.00-15:30
Konzultáns: Kiss János József
(Az Innovációmenedzsment Akadémia rendezvénye)
Jelentkezés
Jelentkezés az esemény megrendezésének napja előtt 12 óráig lehetséges. Jelentkezését követően online meghívót küldünk, amely tartalmazza az eseményhez csatlakozás elérhetőségét, adott esetben az egyedi azonosítót, amely lehetővé teszi az online rendezvényhez csatlakozást. A részvétel külön szoftver telepítését nem igényli. A részvétel ingyenes. Kollégánk elérhetősége:
Glósz Tibor / Mobil: +36-(30)-573-5785
E-mail: glosz.tibor@glosz.hu
Innovációmenedzsment Akadémia (alapítva 2016)
Tanuld meg a holnapot!