Az Akadémia tananyaga
Alakítsa ki a stratégiát, válassza ki a céloknak megfelelő projektlehetőségeket!
A hazai oktatási rendszer eddig adós maradt a vállalati kutatás-fejlesztési és innovációs projektek szakszerű lebonyolításához szükséges gyakorlatközpontú innováció menedzsment és iparjogvédelmi oktatással. A hazai vállalatok nagy része ezért nem tudja, hogy üzleti tevékenysége során kutatás-fejlesztési és/vagy innovációs tevékenységet is folytat. Így az érintett projektek nem kerülnek szakszerűen végrehajtásra. A vállalkozások nem tudják jól kihasználni a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységben rejlő közvetlen és közvetett lehetőségeket. Sajnos sok fél információ és félreértés is van a köztudatban, ami pedig a vállalatok jövőbeli kutatás-fejlesztési és innovációs lehetőségeit is korlátozza.
Ezt a hiányt ismerte fel társaságunk a Glósz és Társa Kft., és 2016-ban magán kezdeményezéssel megalapította az Innovációmenedzsment Akadémiát. Ez a program a vállalati gyakorlatban jól hasznosítható tanfolyamok formájában vezeti be az érdeklődő szakembereket a vállalati kutatás-fejlesztési és innovációs projektek világába. A képzési program résztvevői a vállalati gyakorlatban közvetlenül alkalmazható módszereket sajátítanak el az innovációmenedzsment területéhez kapcsolódóan.
K1
1. képzési program
Első része bevezetés, amely azt mutatja be, hogy az az üzleti célú vállalati innovációmenedzsment hogyan és miért tekinthető a vállalati kutatás-fejlesztési projektek sikeres megvalósításához szükséges eszköznek.
(rövid ismertető itt >>)
K2
2. képzési program
Második része stratégiai tervezés, amely ahhoz nyújt segítséget, hogy a vállalati szakemberek le tudják írni a kutatás-fejlesztési és innovációs projektek alapját képező projektötleteket, és az arra alkalmas ötletből minősíthető és értékelhető jellemzőkkel rendelkező innovációs stratégiát tudjanak felépíteni.
(rövid ismertető itt >>)
K3
3. képzési program
Harmadik része innovációs projektmenedzsment, amely a kutatás-fejlesztési és innovációs projektek sajátos jellemzőinek számbevételét követően, gyakorlati módszertant mutat be a projektek szakmai tervezéséhez, a munkaterv összeállításához, valamint az eredménytermékek dokumentálásához.
(rövid ismertető itt >>)
K4
4. képzési program
Negyedik része célirányos számviteli és pénzügyi ismereteket ad át. Bemutatja a vállalati kutatás-fejlesztési és innovációs projektek számviteli sajátosságait, az adókedvezmények igénybevételének, a szellemi alkotások értékelésének módszertanát és eszközeit.
(rövid ismertető itt >>)
K5
5. képzési program
Ötödik része iparjogvédelmi ismeretek tartalmaz, amely a szellemi alkotásokkal kapcsolatos hazai jogi szabályozás bemutatását követően, a projektek jellemző életciklusának megfelelően csoportosítva vezeti be a szükséges iparjogvédelmi intézkedések megismerésébe a hallgatókat.
(rövid ismertető itt >>)
A képzési program a szakmai egységekhez igazodóan moduláris szerkezetű, és jelenleg egymásra épülő egy-napos tanfolyamok formájában valósul meg. Minden tanfolyam elméleti és gyakorlati oktatásból, valamint saját esetre épülő projektfeladatok megoldásából áll. A meghirdetett szakmai egységek közül bármelyik tetszőlegesen választható, és önállóan is elsajátítható. A tanfolyamokat az egyéni hallgatók részére szervezett csoportos oktatás mellett, kihelyezett vállalati tanfolyam formájában is működtetjük. Társaságunk felnőttképzési engedéllyel rendelkezik, a tanfolyamokat D kategóriás képzésként is működteti, ezért a hallgatók a tanfolyam sikeres elvégzése esetén tanúsítványt kapnak.
Oktatóink gyakorló innovációs szakemberként nagyszámú vállalati kutatás-fejlesztési és innovációs projekt sikeres megvalósítását segítették, a képzési program szakmai alapjait képező projektmenedzsment, számviteli és pénzügyi, valamint iparjogvédelmi területen.
Tanfolyamainkat azoknak a vállalati szakembereknek ajánljuk, akik szeretnék a vállalati kutatás-fejlesztési és innovációs projekt teljes életciklusát átlátni, a munkakörük ellátásához szükséges tudásukat kiegészíteni, folyamatban lévő kutatás-fejlesztési projektjeiket eredményesen lebonyolítani. Tapasztalatok szerint a hazai vállalkozások versenyképessége szempontjából is egyre meghatározóbb jelentőségű, hogy vezetőik és érintett munkatársaik el tudjanak igazodni az innováció menedzsment rendszerében. Tanfolyamaink segítségével megszerezhetik az ehhez szükséges gyakorlatorientált tudást.
K1
Bevezetés az üzleti célú vállalati innovációmenedzsmentbe
Az innovációmenedzsment célirányos gazdasági és iparjogvédelmi intézkedések összessége. Stratégiai gondolkodást igényel, eredményeként sok tudatos fejlesztés és a tudatosságban való fejlődés valósul meg. Ahogy a múltban egyre több vállalkozás felismerte, hogy megfelelő stratégiai tervezés nélkül nem tud versenyképes, fejlődőképes maradni, úgy mostanában az is világossá válik, hogy az innovatív és szellemi tulajdonukkal tudatosan gazdálkodó szervezeteké a jövő. Aki hamarabb bekapcsolódik a folyamatba, helyzeti előnyhöz jut a többi vállalkozáshoz képest.
Az innovációmenedzsment elemei segítik a vállalatot, hogy kutatás-fejlesztési vagy vállalati innovációs tevékenységét jól tervezetten, a cég számára lehető legnagyobb haszonnal végezhesse, miközben folyamatosan emeli a cég értékét. A műveléséhez szükséges pénzügyi, gazdasági, innovációs jogi szakértelem, valamint az iparban fontos szakterületek alapos ismerete.
Több, mint 20 éve működő cégünknél szerencsésen találkozott a pénzügyi, gazdasági és iparjogvédelmi szakértelem, majd az innovációmenedzsment folyamatának kidolgozásával, a lehetőségeket felismerve, tudatosan bővítettük az innovációmenedzsmenttel foglalkozó munkacsoportunkat, amely ma válogatott szaktudású szakemberekből áll össze.
Ez a képzési program megtalálható az alábbi tanfolyamok szakmai anyagában
Vállalati innováció menedzsment szakértő
Részletes leírás: Elég volt a kihagyott lehetőségekből? Többet akar kihozni a cége üzleti tevékenységéből? Már sejti vagy tudja, hogy a cége talán kutatás-fejlesztési és/vagy innovációs tevékenységet is folytat üzleti tevékenysége során. Szeretné ezt hatékonyan menedzselni?
Beavatjuk a leggyakrabban felmerülő stratégiai tervezési, projektmenedzsment, pénzügyi és számviteli, iparjogvédelmi, ellenőrzési és kontrolling feladatokba. Átfogó elméleti és gyakorlati ismereteket adunk, amelyeket azonnal hasznosítani tud a saját cégében. Hatékony innovációmenedzsment technikákat mutatunk: hogyan érdemes a vállalati innovációs stratégiát megtervezni, projektet generálni, szakmai- és munkatervet elkészíteni, dokumentálni. Egyértelművé és kezelhetővé tesszük az Ön számára az optimális szellemi vagyongazdálkodást, a szellemi termékek piaci értékének meghatározását, a projektek adóhatását, a projektekhez kapcsolódó költségek elszámolását és az innovációs projektek iparjogvédelmi vonatkozásait.
Az alapismeretekkel kezdjük közérthetően.
.
Vállalati innovációs folyamatmenedzser – alapfok
Részletes leírás: Kevés az ideje, de át kellene látnia a vállalatnál zajló KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) folyamatok alapjait? Célirányosan szeretné megismerni a KFI projektek sajátosságait, menetét és a lebonyolításának alapvető elemeit? Azonnal hasznosítható, az üzleti célú vállalati innovációs projektek hatékony megvalósításához szükséges, 18 lépésből álló módszertant adunk át ebben a rövid idejű, gyakorlatorientált képzésben. Itt a helye, ha gyorsan megszerezhető és átfogó ismeretekre van szüksége, de akkor is, ha csak alkalmanként találkozik KFI projektekkel. Valamint ajánljuk azoknak a szakembereknek, akik egyelőre csak gyanítják, hogy a vállalatuk működése közben talán kutatás-fejlesztést is végeznek. Hazánkban a vállalkozások 40%-a ilyen! Jelentkezzen, hogy az Ön cége is kihasználhassa a KFI előnyöket!
Vállalati innovációs folyamatmenedzser – középfok
Részletes leírás: Meg kellene terveznie a vállalat innovációs stratégiáját? Lépésről lépésre megmutatjuk, hogyan. Gyakorlati ismereteken keresztül megtanítjuk felismerni és hasznosítani a cégben nyugvó innovációs potenciált. Az alapfogalmak és alaptevékenységek bemutatásával kezdve azonnal hasznosítható eszköztárat adunk a kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) projektek tervezésének és projektgenerálásának lépéseihez. Tudni fogja, hogy a cégen belül kinek milyen feladatokat kell elvégeznie a sikeres és hatékony lebonyolítás érdekében. Gyakorlatorientált tanfolyam a vállalati működésben közvetlenül hasznosítható tudással az eredmények maximalizálásához és a KFI pénzügyi előnyeinek kihasználásához.
Vállalati innovációs folyamatmenedzser – felsőfok
Részletes leírás: Döntenie kell? Stratégiát kell választania? Az Ön felkészültségén múlik a cég új gazdasági törekvésének elindítása és irányítása, a versenyképesség megtartása? Ki kell alakítania a legjövedelmezőbb és legkisebb kockázatú újítási szisztémát? Itt a helye!
Megtanítjuk felismerni a vállalkozásban rejlő fejlesztési lehetőségeket és a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projektek profi levezetését. Az alapfogalmak tisztázása után azonnal hasznosítható, koncentrált és releváns tudásanyagot kap tőlünk gyakorlati példákon keresztül. Átláthatóvá és kezelhetővé tesszük számára a KFI projektek tervezésének és projektgenerálásának lépéseit. Megtanítjuk kiválasztani a legjövedelmezőbb és legkisebb kockázatú stratégiát. Bemutatjuk a logikai keretmátrixot, valamint bevált technikákat mutatunk arra, hogy miként valósítson meg üzleti célú vállalati innovációs programot, hogyan készítsen szakmai és munkatervet, valamint miként dokumentálja a folyamatot annak érdekében, hogy a legtöbb KFI előnyt kihasználhassa.
Vállalati innovációmenedzsment iparjogvédelmi szakreferens – középfok
Részletes leírás:
Ha szeretné átlátni a vállalatnál zajló KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) folyamatok alapjait, de főként az így létrejövő szellemi alkotások védelmével és hasznosításával kapcsolatban felmerülő iparjogvédelmi feladatok érdeklik, akkor itt a helye.
Áttekintjük a KFI projektek sajátosságait, menetét és a lebonyolítás alapvető elemeit a jogi oltalom megszerzésének és hasznosításának tükrében. Megmutatjuk azokat az iparjogvédelmi lehetőségeket, amelyekkel érdemes élni a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projektek során. Végigvesszük a szellemi alkotások létrehozásáig, illetve beszerzéséig felmerülő feladatokat, átláthatóvá tesszük a K+F minősítési eljárást, és gyakorlatban azonnal alkalmazható tudást adunk az üzleti céloknak megfelelő oltalmi formák kialakításához, a szellemi alkotások optimális üzleti célú használatához.
Vállalati innovációmenedzsment iparjogvédelmi szakreferens - felsőfok
Részletes leírás:
Ha a pénzügyes és a könyvelő profin kezeli a vállalatnál zajló KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projekteket vagy éppen nálunk tanulja ezt, de a folyamat minden más területén Önnek kell azonnal alkalmazható tudás, akkor ezt a képzésünket válassza! Az innovációmenedzsment elméleti alapjaira építve átfogó gyakorlati tapasztalatok egyedülálló keverékével készítjük fel arra, hogy el tudja látni a szellemi alkotások szakszerű védelmét az üzleti innovációs folyamatokban.
Az innovációmenedzsment végigkíséri a szellemi alkotást a kifejlesztésétől és/vagy beszerzésétől, egészen az üzleti hasznosításáig. Ezért megtanítjuk felismerni, hogy mikor, hogyan és milyen módon találkozik a szellemi alkotásokkal, miként foglalkozzon velük célirányosan. Gyakorlati megközelítéssel átvesszük az egyes oltalmak jogi sajátosságait, különös egyedi jellemzőit, melyik típusú oltalom pontosan mit is véd, hogyan jön létre, mik a korlátai. Átbeszéljük a projektszervezet lehetséges jogviszonyát, az adatkezeléssel és a titoktartással kapcsolatos tennivalókat. Végül bemutatjuk a szellemi vagyonkezelés szabályszintű kialakításának lehetséges módját, valamint részletesen ismertetjük a K+F minősítési eljárást. Persze szó lesz egy kicsit a bizonylatokról is, de garantáltan érteni fogja. A képzés végére a teljes projektciklus áttekinthetővé, követhetővé és hatékonyan lebonyolíthatóvá válik majd az Ön számára is, közvetlenül hasznosítható kompetenciákat szerezhet az iparjog szakavatott védelmében.
Vállalati innovációmenedzsment számviteli és adózási szakreferens – középfok
Részletes leírás:
Ha át kellene látnia a cégnél zajló KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) folyamatokat, az innovációmenedzsment vállalati rendszerét, de főként az így létrejövő szellemi alkotások pénzügy és számviteli része érdekli, akkor ezt a képzésünket Önnek ajánljuk.
Célirányosan áttekintjük a KFI projektek jellegzetességeit, menetét és a lebonyolítás alapvető elemeit a számviteli kezelésük sajátosságainak tükrében. Azonnal hasznosítható, 18 lépésből álló módszertant adunk át. Megmutatjuk a szellemi vagyongazdálkodás során felmerülő számviteli feladatok teljes körét. Konkrét, praktikus, azonnal alkalmazható technikákat és tudást kap, rávilágítunk az egyes pénzügyi, számviteli döntések előnyeire és kockázataira is. Gyakorlati példákon keresztül megtanítjuk milyen lehetőségei vannak a projektek költségként és vagyonként történő kezelésére, hogyan tervezze meg egy innováció pénzügyi hátterét. Képes lesz meghatározni a létrejövő szellemi termék jövedelemtermelő képességét, és annak a mérlegre gyakorolt hatását. Megmutatjuk a különböző adónemekben elszámolható adóalap- és adókedvezményeket és az elszámolás módját. Tudni fogja a kapcsolódó költségek optimális helyét, tehát gyorsan és célirányosan tehet szert azonnal alkalmazható tudásra az innovációs folyamatok számviteli és adózási kérdéseinek szakszerű kezelésében a projektek teljes életciklusán át.
Vállalati innovációmenedzsment számviteli és adózási szakreferens – felsőfok
Részletes leírás:
Ez a képzés Önnek szól, ha az innovációmenedzsment elméleti alapjaira építve átfogó és azonnal alkalmazható tudásra van szüksége az innovációs folyamatok számviteli és adózási kérdéseinek szakszerű kezeléséhez a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projekt teljes életciklusán át.
Gyakorlati példák segítségével készítjük fel a legkisebb kockázatú és a legjövedelmezőbb innovációs stratégia kialakítására döntési mátrix segítségével. Az innovációmenedzsment végigkíséri a szellemi alkotást a kifejlesztésétől és/vagy beszerzésétől, egészen az üzleti hasznosításáig, ezért megtanítjuk a K+F projektek tervezésének és projektgenerálásának lépéseire, a szakmai és munkaterv elkészítésére, a dokumentálás szakszerű kialakítására az adózás és számvitel tükrében. Megmutatjuk a KFI projektekben felmerülő számviteli feladatok teljes körét, a döntési pontokat és azok előnyeit, kockázatát.
Gyakorlati megközelítéssel átvesszük, hogy milyen lehetőségei vannak a projektek költségként és vagyonként történő kezelésére, hogyan határozhatja meg a létrejövő szellemi termék jövedelemtermelő képességét, és annak a mérlegre gyakorolt hatását. Megmutatjuk a különböző adónemekben elszámolható adóalap- és adókedvezményeket és az elszámolás módját, így már tudni fogja a kapcsolódó költségek optimális helyét. A projektek teljes életciklusán át alkalmazható, globális szaktudásra tehet szert az innovációs folyamatok teljes körű számviteli és adózási kérdéseiben.
K1/M1
Az üzleti célú vállalati innováció alapjai
Ha megvan a kreatív ötlet, amely alapja lehet a fejlesztésnek, az csak akkor válik innovációvá, ha meg is valósul. A hatékony végrehajtáshoz viszont fontos az innováció alapfogalmainak sajátos, a vállalati működés szempontjából történő értelmezése. Ebben az előadásban elsajátíthatja az innováció alapfogalmait, a hazai jogi szabályozást és az üzleti célú vállalati innovációs projektek általános jellemzőit valós példákon keresztül.
K1/M2
Az üzleti célú vállalati innovációmenedzsment alapjai
Ebben a modulban valós, gyakorlati példákon keresztül mutatjuk meg, hogy milyen intézkedésekkel és hogyan lehet hatékonyan lebonyolítani egy innovációs projektet. Ez a vállalati innovációmenedzsment feladata. A projektek tartalmi és tervezési jellemzői mellett azt is megismerheti, hogy a vállalat egyes szakmai és szervezeti egységei hogyan tudnak célirányosan együttműködni a folyamatban.
K1/M3
Az üzleti célú vállalati innovációmenedzsment rendszere
Lépésről lépésre az innovációs projekt életciklusain keresztül. Ebben a modulban átadjuk azt a 18 célirányos és szervezett intézkedést, amelyek lefedik az üzleti célú vállalati innovációs projektek hatékony megvalósításához szükséges feladatokat a gyakorlatban.
K2
Innovációs stratégiai tervezés
Az innovációmenedzsment célirányos gazdasági és iparjogvédelmi intézkedések összessége. Stratégiai gondolkodást igényel, eredményeként sok tudatos fejlesztés és a tudatosságban való fejlődés valósul meg. Ahogy a múltban egyre több vállalkozás felismerte, hogy megfelelő stratégiai tervezés nélkül nem tud versenyképes, fejlődőképes maradni, úgy mostanában az is világossá válik, hogy az innovatív és szellemi tulajdonukkal tudatosan gazdálkodó szervezeteké a jövő. Aki hamarabb bekapcsolódik a folyamatba, helyzeti előnyhöz jut a többi vállalkozáshoz képest.
Az innovációmenedzsment elemei segítik a vállalatot, hogy kutatás-fejlesztési vagy vállalati innovációs tevékenységét jól tervezetten, a cég számára lehető legnagyobb haszonnal végezhesse, miközben folyamatosan emeli a cég értékét. A műveléséhez szükséges pénzügyi, gazdasági, innovációs jogi szakértelem, valamint az iparban fontos szakterületek alapos ismerete.
Több, mint 20 éve működő cégünknél szerencsésen találkozott a pénzügyi, gazdasági és iparjogvédelmi szakértelem, majd az innovációmenedzsment folyamatának kidolgozásával, a lehetőségeket felismerve, tudatosan bővítettük az innovációmenedzsmenttel foglalkozó munkacsoportunkat, amely ma válogatott szaktudású szakemberekből áll össze.
Ez a képzési program megtalálható az alábbi tanfolyamok szakmai anyagában
Vállalati innovációmenedzsment szakértő
Részletes leírás: Elég volt a kihagyott lehetőségekből? Többet akar kihozni a cége üzleti tevékenységéből? Már sejti vagy tudja, hogy a cége talán kutatás-fejlesztési és/vagy innovációs tevékenységet is folytat üzleti tevékenysége során. Szeretné ezt hatékonyan menedzselni?
Beavatjuk a leggyakrabban felmerülő stratégiai tervezési, projektmenedzsment, pénzügyi és számviteli, iparjogvédelmi, ellenőrzési és kontrolling feladatokba. Átfogó elméleti és gyakorlati ismereteket adunk, amelyeket azonnal hasznosítani tud a saját cégében. Hatékony innovációmenedzsment technikákat mutatunk: hogyan érdemes a vállalati innovációs stratégiát megtervezni, projektet generálni, szakmai- és munkatervet elkészíteni, dokumentálni. Egyértelművé és kezelhetővé tesszük az Ön számára az optimális szellemi vagyongazdálkodást, a szellemi termékek piaci értékének meghatározását, a projektek adóhatását, a projektekhez kapcsolódó költségek elszámolását és az innovációs projektek iparjogvédelmi vonatkozásait.
Az alapismeretekkel kezdjük közérthetően.
Vállalati innovációs folyamatmenedzser – középfok
Részletes leírás: Meg kellene terveznie a vállalat innovációs stratégiáját? Lépésről lépésre megmutatjuk, hogyan. Gyakorlati ismereteken keresztül megtanítjuk felismerni és hasznosítani a cégben nyugvó innovációs potenciált. Az alapfogalmak és alaptevékenységek bemutatásával kezdve azonnal hasznosítható eszköztárat adunk a kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) projektek tervezésének és projektgenerálásának lépéseihez. Tudni fogja, hogy a cégen belül kinek milyen feladatokat kell elvégeznie a sikeres és hatékony lebonyolítás érdekében. Gyakorlatorientált tanfolyam a vállalati működésben közvetlenül hasznosítható tudással az eredmények maximalizálásához és a KFI pénzügyi előnyeinek kihasználásához.
Vállalati innovációs folyamatmenedzser – felsőfok
Részletes leírás: Döntenie kell? Stratégiát kell választania? Az Ön felkészültségén múlik a cég új gazdasági törekvésének elindítása és irányítása, a versenyképesség megtartása? Ki kell alakítania a legjövedelmezőbb és legkisebb kockázatú újítási szisztémát? Itt a helye!
Megtanítjuk felismerni a vállalkozásban rejlő fejlesztési lehetőségeket és a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projektek profi levezetését. Az alapfogalmak tisztázása után azonnal hasznosítható, koncentrált és releváns tudásanyagot kap tőlünk gyakorlati példákon keresztül. Átláthatóvá és kezelhetővé tesszük számára a KFI projektek tervezésének és projektgenerálásának lépéseit. Megtanítjuk kiválasztani a legjövedelmezőbb és legkisebb kockázatú stratégiát. Bemutatjuk a logikai keretmátrixot, valamint bevált technikákat mutatunk arra, hogy miként valósítson meg üzleti célú vállalati innovációs programot, hogyan készítsen szakmai és munkatervet, valamint miként dokumentálja a folyamatot annak érdekében, hogy a legtöbb KFI előnyt kihasználhassa.
Vállalati innovációmenedzsment iparjogvédelmi szakreferens – felsőfok
Részletes leírás: Ha a pénzügyes és a könyvelő profin kezeli a vállalatnál zajló KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projekteket vagy éppen nálunk tanulja ezt, de a folyamat minden más területén Önnek kell azonnal alkalmazható tudás, akkor ezt a képzésünket válassza! Az innovációmenedzsment elméleti alapjaira építve átfogó gyakorlati tapasztalatok egyedülálló keverékével készítjük fel arra, hogy el tudja látni a szellemi alkotások szakszerű védelmét az üzleti innovációs folyamatokban.
Az innovációmenedzsment végigkíséri a szellemi alkotást a kifejlesztésétől és/vagy beszerzésétől, egészen az üzleti hasznosításáig. Ezért megtanítjuk felismerni, hogy mikor, hogyan és milyen módon találkozik a szellemi alkotásokkal, miként foglalkozzon velük célirányosan. Gyakorlati megközelítéssel átvesszük az egyes oltalmak jogi sajátosságait, különös egyedi jellemzőit, melyik típusú oltalom pontosan mit is véd, hogyan jön létre, mik a korlátai. Átbeszéljük a projektszervezet lehetséges jogviszonyát, az adatkezeléssel és a titoktartással kapcsolatos tennivalókat. Végül bemutatjuk a szellemi vagyonkezelés szabályszintű kialakításának lehetséges módját, valamint részletesen ismertetjük a K+F minősítési eljárást. Persze szó lesz egy kicsit a bizonylatokról is, de garantáltan érteni fogja. A képzés végére a teljes projektciklus áttekinthetővé, követhetővé és hatékonyan lebonyolíthatóvá válik majd az Ön számára is, közvetlenül hasznosítható kompetenciákat szerezhet az iparjog szakavatott védelmében.
Vállalati innovációmenedzsment számviteli és adózási szakreferens – felsőfok
Részletes leírás: Ez a képzés Önnek szól, ha az innovációmenedzsment elméleti alapjaira építve átfogó és azonnal alkalmazható tudásra van szüksége az innovációs folyamatok számviteli és adózási kérdéseinek szakszerű kezeléséhez a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projekt teljes életciklusán át.
Gyakorlati példák segítségével készítjük fel a legkisebb kockázatú és a legjövedelmezőbb innovációs stratégia kialakítására döntési mátrix segítségével. Az innovációmenedzsment végigkíséri a szellemi alkotást a kifejlesztésétől és/vagy beszerzésétől, egészen az üzleti hasznosításáig, ezért megtanítjuk a K+F projektek tervezésének és projektgenerálásának lépéseire, a szakmai és munkaterv elkészítésére, a dokumentálás szakszerű kialakítására az adózás és számvitel tükrében. Megmutatjuk a KFI projektekben felmerülő számviteli feladatok teljes körét, a döntési pontokat és azok előnyeit, kockázatát.
Gyakorlati megközelítéssel átvesszük, hogy milyen lehetőségei vannak a projektek költségként és vagyonként történő kezelésére, hogyan határozhatja meg a létrejövő szellemi termék jövedelemtermelő képességét, és annak a mérlegre gyakorolt hatását. Megmutatjuk a különböző adónemekben elszámolható adóalap- és adókedvezményeket és az elszámolás módját, így már tudni fogja a kapcsolódó költségek optimális helyét. A projektek teljes életciklusán át alkalmazható, globális szaktudásra tehet szert az innovációs folyamatok teljes körű számviteli és adózási kérdéseiben.
K2/M1
Vállalati innovációs stratégiai tervezés alapjai
Mennyire innovatív az ön cégének üzleti modellje? Milyen értékajánlattal fordul a vevőkhöz? Mi a kulcstevékenységeinek és kulcseszközeinek tartalma? Ezek hogyan hatnak a cég versenyképességének csökkenésére? Többek között ezeket a témákat térképezzük fel ebben a modulban.
K2/M2
Vállalati innovációs stratégiai tervezés módszertana
Elmerülünk a tervezéshez szükséges alapokban annak érdekében, hogy le tudjuk szűkíteni azon projektek körét, amelyre fókuszálnunk kell az innovációs stratégiai tervezés során. Csoportokba soroljuk a tervezési szempontokat a tervezési eszköz és döntési kritérium alapján és részletesen bemutatjuk a tervezési folyamatban való érvényesítésükhöz szükséges feladatokat.
K2/M3
Vállalati innovációs stratégiai archetípusok
Az üzleti modellek tartalmuk alapján tipizálhatóak, vagyis mindaz alapján, amit cége a tevékenységével megteremt, megtesz a vevői számára. A magyar gazdaságban jellemzően 4 jellemző üzleti modell archetípus van, ezek alapján adunk stratégiai sablont Önnek ebben a modulban.
K3
Innovációs projektmenedzsment
Az innovációmenedzsment célirányos gazdasági és iparjogvédelmi intézkedések összessége. Stratégiai gondolkodást igényel, eredményeként sok tudatos fejlesztés és a tudatosságban való fejlődés valósul meg. Ahogy a múltban egyre több vállalkozás felismerte, hogy megfelelő stratégiai tervezés nélkül nem tud versenyképes, fejlődőképes maradni, úgy mostanában az is világossá válik, hogy az innovatív és szellemi tulajdonukkal tudatosan gazdálkodó szervezeteké a jövő. Aki hamarabb bekapcsolódik a folyamatba, helyzeti előnyhöz jut a többi vállalkozáshoz képest.
Az innovációmenedzsment elemei segítik a vállalatot, hogy kutatás-fejlesztési vagy vállalati innovációs tevékenységét jól tervezetten, a cég számára lehető legnagyobb haszonnal végezhesse, miközben folyamatosan emeli a cég értékét. A műveléséhez szükséges pénzügyi, gazdasági, innovációs jogi szakértelem, valamint az iparban fontos szakterületek alapos ismerete.
Több, mint 20 éve működő cégünknél szerencsésen találkozott a pénzügyi, gazdasági és iparjogvédelmi szakértelem, majd az innovációmenedzsment folyamatának kidolgozásával, a lehetőségeket felismerve, tudatosan bővítettük az innovációmenedzsmenttel foglalkozó munkacsoportunkat, amely ma válogatott szaktudású szakemberekből áll össze.
Ez a képzési program megtalálható az alábbi tanfolyamok szakmai anyagában
Vállalati innovációmenedzsment szakértő
Részletes leírás: Elég volt a kihagyott lehetőségekből? Többet akar kihozni a cége üzleti tevékenységéből? Már sejti vagy tudja, hogy a cége talán kutatás-fejlesztési és/vagy innovációs tevékenységet is folytat üzleti tevékenysége során. Szeretné ezt hatékonyan menedzselni?
Beavatjuk a leggyakrabban felmerülő stratégiai tervezési, projektmenedzsment, pénzügyi és számviteli, iparjogvédelmi, ellenőrzési és kontrolling feladatokba. Átfogó elméleti és gyakorlati ismereteket adunk, amelyeket azonnal hasznosítani tud a saját cégében. Hatékony innovációmenedzsment technikákat mutatunk: hogyan érdemes a vállalati innovációs stratégiát megtervezni, projektet generálni, szakmai- és munkatervet elkészíteni, dokumentálni. Egyértelművé és kezelhetővé tesszük az Ön számára az optimális szellemi vagyongazdálkodást, a szellemi termékek piaci értékének meghatározását, a projektek adóhatását, a projektekhez kapcsolódó költségek elszámolását és az innovációs projektek iparjogvédelmi vonatkozásait.
Az alapismeretekkel kezdjük közérthetően.
Vállalati innovációs folyamatmenedzser – felsőfok
Részletes leírás: Döntenie kell? Stratégiát kell választania? Az Ön felkészültségén múlik a cég új gazdasági törekvésének elindítása és irányítása, a versenyképesség megtartása? Ki kell alakítania a legjövedelmezőbb és legkisebb kockázatú újítási szisztémát? Itt a helye!
Megtanítjuk felismerni a vállalkozásban rejlő fejlesztési lehetőségeket és a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projektek profi levezetését. Az alapfogalmak tisztázása után azonnal hasznosítható, koncentrált és releváns tudásanyagot kap tőlünk gyakorlati példákon keresztül. Átláthatóvá és kezelhetővé tesszük számára a KFI projektek tervezésének és projektgenerálásának lépéseit. Megtanítjuk kiválasztani a legjövedelmezőbb és legkisebb kockázatú stratégiát. Bemutatjuk a logikai keretmátrixot, valamint bevált technikákat mutatunk arra, hogy miként valósítson meg üzleti célú vállalati innovációs programot, hogyan készítsen szakmai és munkatervet, valamint miként dokumentálja a folyamatot annak érdekében, hogy a legtöbb KFI előnyt kihasználhassa.
Vállalati innovációmenedzsment iparjogvédelmi szakreferens - felsőfok
Részletes leírás: Ha a pénzügyes és a könyvelő profin kezeli a vállalatnál zajló KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projekteket vagy éppen nálunk tanulja ezt, de a folyamat minden más területén Önnek kell azonnal alkalmazható tudás, akkor ezt a képzésünket válassza! Az innovációmenedzsment elméleti alapjaira építve átfogó gyakorlati tapasztalatok egyedülálló keverékével készítjük fel arra, hogy el tudja látni a szellemi alkotások szakszerű védelmét az üzleti innovációs folyamatokban.
Az innovációmenedzsment végigkíséri a szellemi alkotást a kifejlesztésétől és/vagy beszerzésétől, egészen az üzleti hasznosításáig. Ezért megtanítjuk felismerni, hogy mikor, hogyan és milyen módon találkozik a szellemi alkotásokkal, miként foglalkozzon velük célirányosan. Gyakorlati megközelítéssel átvesszük az egyes oltalmak jogi sajátosságait, különös egyedi jellemzőit, melyik típusú oltalom pontosan mit is véd, hogyan jön létre, mik a korlátai. Átbeszéljük a projektszervezet lehetséges jogviszonyát, az adatkezeléssel és a titoktartással kapcsolatos tennivalókat. Végül bemutatjuk a szellemi vagyonkezelés szabályszintű kialakításának lehetséges módját, valamint részletesen ismertetjük a K+F minősítési eljárást. Persze szó lesz egy kicsit a bizonylatokról is, de garantáltan érteni fogja. A képzés végére a teljes projektciklus áttekinthetővé, követhetővé és hatékonyan lebonyolíthatóvá válik majd az Ön számára is, közvetlenül hasznosítható kompetenciákat szerezhet az iparjog szakavatott védelmében.
Vállalati innovációmenedzsment számviteli és adózási szakreferens – felsőfok
Részletes leírás: Ez a képzés Önnek szól, ha az innovációmenedzsment elméleti alapjaira építve átfogó és azonnal alkalmazható tudásra van szüksége az innovációs folyamatok számviteli és adózási kérdéseinek szakszerű kezeléséhez a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projekt teljes életciklusán át.
Gyakorlati példák segítségével készítjük fel a legkisebb kockázatú és a legjövedelmezőbb innovációs stratégia kialakítására döntési mátrix segítségével. Az innovációmenedzsment végigkíséri a szellemi alkotást a kifejlesztésétől és/vagy beszerzésétől, egészen az üzleti hasznosításáig, ezért megtanítjuk a K+F projektek tervezésének és projektgenerálásának lépéseire, a szakmai és munkaterv elkészítésére, a dokumentálás szakszerű kialakítására az adózás és számvitel tükrében. Megmutatjuk a KFI projektekben felmerülő számviteli feladatok teljes körét, a döntési pontokat és azok előnyeit, kockázatát.
Gyakorlati megközelítéssel átvesszük, hogy milyen lehetőségei vannak a projektek költségként és vagyonként történő kezelésére, hogyan határozhatja meg a létrejövő szellemi termék jövedelemtermelő képességét, és annak a mérlegre gyakorolt hatását. Megmutatjuk a különböző adónemekben elszámolható adóalap- és adókedvezményeket és az elszámolás módját, így már tudni fogja a kapcsolódó költségek optimális helyét. A projektek teljes életciklusán át alkalmazható, globális szaktudásra tehet szert az innovációs folyamatok teljes körű számviteli és adózási kérdéseiben.
K3/M1
Bevezetés, Projektgenerálási szempontok
Annak érdekében, hogy az Ön projektje valóban üzleti célú, vállalati és innovációt tartalmazó legyen, ebben a modulban átvesszük az előfeltételek jellemzőit. Megismerjük a különböző típusú projektek megvalósításának bizonytalanságait, és a sikeres tervek kialakításához logikai keretmátrixot építünk esettanulmányok segítségével.
K3/M2
Projektgenerálás: szakmai terv
A projektgenerálás első lépése a szakmai terv kidolgozása, amely rögzíti a törekvés elméleti megalapozását. Ebben a modulban saját módszertanunkat adjuk át, amelynek segítségével kis lépésekben, egyszerű kérdésekre válaszolva, akár a kapott sablont felhasználva megalkothatjuk tetszőleges projekt szakmai tervét.
K3/M3
Projektgenerálás: munkaterv
A második feladatnak tekinthető kutatás-fejlesztési munkaterv kialakításának feltételeit, szabályait és módszertanát adjuk át ebben a modulban, konkrét vállalati projekten keresztül. A munkatervet résztervekre bontjuk és gyakorlati segítséget adunk a kutatás-fejlesztési minősítés kérelmének kidolgozásához is.
K3/M4
Szakmai munka dokumentációja
Gyakorlati példákon keresztül a létrehozott eredménytermék dokumentálásának szükségességét tárjuk fel ebben a modulban, és megnézzük, hogy milyen hátrányt és problémát okozhat az elmaradása. Áttekintjük a szükséges alapismereteket, és 6 lépésből álló eljárási módszertant adunk a know-how dokumentáció elkészítésének és a hasznosítás előkészítésének lebonyolítására.
K4
Innováció menedzsment számviteli és pénzügyi ismeretek
Az innovációmenedzsment célirányos gazdasági és iparjogvédelmi intézkedések összessége. Stratégiai gondolkodást igényel, eredményeként sok tudatos fejlesztés és a tudatosságban való fejlődés valósul meg. Ahogy a múltban egyre több vállalkozás felismerte, hogy megfelelő stratégiai tervezés nélkül nem tud versenyképes, fejlődőképes maradni, úgy mostanában az is világossá válik, hogy az innovatív és szellemi tulajdonukkal tudatosan gazdálkodó szervezeteké a jövő. Aki hamarabb bekapcsolódik a folyamatba, helyzeti előnyhöz jut a többi vállalkozáshoz képest.
Az innovációmenedzsment elemei segítik a vállalatot, hogy kutatás-fejlesztési vagy vállalati innovációs tevékenységét jól tervezetten, a cég számára lehető legnagyobb haszonnal végezhesse, miközben folyamatosan emeli a cég értékét. A műveléséhez szükséges pénzügyi, gazdasági, innovációs jogi szakértelem, valamint az iparban fontos szakterületek alapos ismerete.
Több, mint 20 éve működő cégünknél szerencsésen találkozott a pénzügyi, gazdasági és iparjogvédelmi szakértelem, majd az innovációmenedzsment folyamatának kidolgozásával, a lehetőségeket felismerve, tudatosan bővítettük az innovációmenedzsmenttel foglalkozó munkacsoportunkat, amely ma válogatott szaktudású szakemberekből áll össze.
Ez a képzési program megtalálható az alábbi tanfolyamok szakmai anyagában
Vállalati innovációmenedzsment szakértő
Részletes leírás: Elég volt a kihagyott lehetőségekből? Többet akar kihozni a cége üzleti tevékenységéből? Már sejti vagy tudja, hogy a cége talán kutatás-fejlesztési és/vagy innovációs tevékenységet is folytat üzleti tevékenysége során. Szeretné ezt hatékonyan menedzselni?
Beavatjuk a leggyakrabban felmerülő stratégiai tervezési, projektmenedzsment, pénzügyi és számviteli, iparjogvédelmi, ellenőrzési és kontrolling feladatokba. Átfogó elméleti és gyakorlati ismereteket adunk, amelyeket azonnal hasznosítani tud a saját cégében. Hatékony innovációmenedzsment technikákat mutatunk: hogyan érdemes a vállalati innovációs stratégiát megtervezni, projektet generálni, szakmai- és munkatervet elkészíteni, dokumentálni. Egyértelművé és kezelhetővé tesszük az Ön számára az optimális szellemi vagyongazdálkodást, a szellemi termékek piaci értékének meghatározását, a projektek adóhatását, a projektekhez kapcsolódó költségek elszámolását és az innovációs projektek iparjogvédelmi vonatkozásait.
Az alapismeretekkel kezdjük közérthetően.
Vállalati innovációmenedzsment számviteli és adózási szakreferens – alapfok
Részletes leírás: Célirányosan a szellemi vagyongazdálkodás során felmerülő pénzügyi és számviteli összefüggések, feladatok, döntési pontok, lehetőségek és buktatók teljes körű bemutatására fókuszálunk ebben képzésünkben.
Ezt a képzést ajánljuk, ha gyorsan és hatékonyan szeretné megérteni, kezelni a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projektek számszaki részét. Itt a helye akkor is, ha csak alkalmanként fut bele KFI folyamatokba, vagy csak tudni szeretné, milyen pénzügyi, számviteli feladatokkal járnak a vállalatnál zajló innovációk, milyen lehetőségei vannak a projektek költségként és vagyonként történő kezelésére, miként kell okosan megtervezni egy fejlesztés pénzügyi hátterét, meghatározni jövedelemtermelő képességét, a mérlegre gyakorolt hatását. Megmutatjuk, hogy milyen adóalap- és adókedvezményekkel lehet számolni a különböző adónemekben és hogyan, valamint azt, hogy miként kell és célszerű a kapcsolódó költségeket elszámolni. Tehát gyorsan és célirányosan tehet szert azonnal adoptálható tudásra az innovációs folyamatok számviteli és adózási kérdéseinek szakszerű kezelésében.
Vállalati innovációmenedzsment számviteli és adózási szakreferens – középfok
Részletes leírás: Ha át kellene látnia a cégnél zajló KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) folyamatokat, az innovációmenedzsment vállalati rendszerét, de főként az így létrejövő szellemi alkotások pénzügy és számviteli része érdekli, akkor ezt a képzésünket Önnek ajánljuk.
Célirányosan áttekintjük a KFI projektek jellegzetességeit, menetét és a lebonyolítás alapvető elemeit a számviteli kezelésük sajátosságainak tükrében. Azonnal hasznosítható, 18 lépésből álló módszertant adunk át. Megmutatjuk a szellemi vagyongazdálkodás során felmerülő számviteli feladatok teljes körét. Konkrét, praktikus, azonnal alkalmazható technikákat és tudást kap, rávilágítunk az egyes pénzügyi, számviteli döntések előnyeire és kockázataira is. Gyakorlati példákon keresztül megtanítjuk milyen lehetőségei vannak a projektek költségként és vagyonként történő kezelésére, hogyan tervezze meg egy innováció pénzügyi hátterét. Képes lesz meghatározni a létrejövő szellemi termék jövedelemtermelő képességét, és annak a mérlegre gyakorolt hatását. Megmutatjuk a különböző adónemekben elszámolható adóalap- és adókedvezményeket és az elszámolás módját. Tudni fogja a kapcsolódó költségek optimális helyét, tehát gyorsan és célirányosan tehet szert azonnal alkalmazható tudásra az innovációs folyamatok számviteli és adózási kérdéseinek szakszerű kezelésében a projektek teljes életciklusán át.
Vállalati innovációmenedzsment számviteli és adózási szakreferens – felsőfok
Részletes leírás: Ez a képzés Önnek szól, ha az innovációmenedzsment elméleti alapjaira építve átfogó és azonnal alkalmazható tudásra van szüksége az innovációs folyamatok számviteli és adózási kérdéseinek szakszerű kezeléséhez a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projekt teljes életciklusán át.
Gyakorlati példák segítségével készítjük fel a legkisebb kockázatú és a legjövedelmezőbb innovációs stratégia kialakítására döntési mátrix segítségével. Az innovációmenedzsment végigkíséri a szellemi alkotást a kifejlesztésétől és/vagy beszerzésétől, egészen az üzleti hasznosításáig, ezért megtanítjuk a K+F projektek tervezésének és projektgenerálásának lépéseire, a szakmai és munkaterv elkészítésére, a dokumentálás szakszerű kialakítására az adózás és számvitel tükrében. Megmutatjuk a KFI projektekben felmerülő számviteli feladatok teljes körét, a döntési pontokat és azok előnyeit, kockázatát.
Gyakorlati megközelítéssel átvesszük, hogy milyen lehetőségei vannak a projektek költségként és vagyonként történő kezelésére, hogyan határozhatja meg a létrejövő szellemi termék jövedelemtermelő képességét, és annak a mérlegre gyakorolt hatását. Megmutatjuk a különböző adónemekben elszámolható adóalap- és adókedvezményeket és az elszámolás módját, így már tudni fogja a kapcsolódó költségek optimális helyét. A projektek teljes életciklusán át alkalmazható, globális szaktudásra tehet szert az innovációs folyamatok teljes körű számviteli és adózási kérdéseiben.
K4/M1
Szellemi vagyongazdálkodás számviteli sajátosságai
Nem csak pénzügyi szakemberek számára válnak érthetővé a szellemi vagyongazdálkodásra vonatkozó alapvető pénzügyi és számviteli összefüggések ebben az előadásban. Célunk a szellemi vagyongazdálkodás során felmerülő számviteli feladatok teljes körű bemutatása és az előforduló döntési pontok részletes felderítése.
K4/M2
Szellemi termékek piaci értékének meghatározása
A modul célja, a szellemi termékek értékelésével kapcsolatos alapok bemutatása, a piaci érték meghatározásának fontossága és lehetséges módszereinek ismertetése példákon keresztül. A jövedelemtermelő képességet szem előtt tartva vesszük át az elméleti és gyakorlati alapokat, az értékelési módszereket, az egyedi kockázati tényezőket, végül az értékhelyesbítés hatását a vállalat mérlegére.
K4/M3
Innovációs projektek adóhatása
Ebben a modulban valós példák segítségével részletesen átvesszük a vállalati adóalap- és adókedvezmények érvényesítésének módszereit, az elszámolási folyamatok elméletét, valamint gyakorlatban történő alkalmazását a K+F projektekre vonatkozóan. Kitérünk a jogdíjakkal kapcsolatos adóalap-kedvezményekre, ezek igénybevételi feltételeire és az elszámolhatósággal kapcsolatos arányosítás módszereinek alkalmazására is.
K4/M4
Innovációs projektekhez kapcsolódó költségek elszámolása
Ebben a modulban nemcsak megismertetjük az innovációs projektek során felmerülő költségek optimális elszámolását és a dokumentáláshoz szükséges és kellően alátámasztott bizonylatokat, továbbá ezek életútját és felelőseit, de részletesen megmutatjuk a leggyakrabban elkövetett hibákat is.
K5
Innovációs projektek iparjogvédelmi vonatkozásai
Az innovációmenedzsment célirányos gazdasági és iparjogvédelmi intézkedések összessége. Stratégiai gondolkodást igényel, eredményeként sok tudatos fejlesztés és a tudatosságban való fejlődés valósul meg. Ahogy a múltban egyre több vállalkozás felismerte, hogy megfelelő stratégiai tervezés nélkül nem tud versenyképes, fejlődőképes maradni, úgy mostanában az is világossá válik, hogy az innovatív és szellemi tulajdonukkal tudatosan gazdálkodó szervezeteké a jövő. Aki hamarabb bekapcsolódik a folyamatba, helyzeti előnyhöz jut a többi vállalkozáshoz képest.
Az innovációmenedzsment elemei segítik a vállalatot, hogy kutatás-fejlesztési vagy vállalati innovációs tevékenységét jól tervezetten, a cég számára lehető legnagyobb haszonnal végezhesse, miközben folyamatosan emeli a cég értékét. A műveléséhez szükséges pénzügyi, gazdasági, innovációs jogi szakértelem, valamint az iparban fontos szakterületek alapos ismerete.
Több, mint 20 éve működő cégünknél szerencsésen találkozott a pénzügyi, gazdasági és iparjogvédelmi szakértelem, majd az innovációmenedzsment folyamatának kidolgozásával, a lehetőségeket felismerve, tudatosan bővítettük az innovációmenedzsmenttel foglalkozó munkacsoportunkat, amely ma válogatott szaktudású szakemberekből áll össze.
Ez a képzési program megtalálható az alábbi tanfolyamok szakmai anyagában
Vállalati innovációmenedzsment szakértő
Részletes leírás: Elég volt a kihagyott lehetőségekből? Többet akar kihozni a cége üzleti tevékenységéből? Már sejti vagy tudja, hogy a cége talán kutatás-fejlesztési és/vagy innovációs tevékenységet is folytat üzleti tevékenysége során. Szeretné ezt hatékonyan menedzselni?
Beavatjuk a leggyakrabban felmerülő stratégiai tervezési, projektmenedzsment, pénzügyi és számviteli, iparjogvédelmi, ellenőrzési és kontrolling feladatokba. Átfogó elméleti és gyakorlati ismereteket adunk, amelyeket azonnal hasznosítani tud a saját cégében. Hatékony innovációmenedzsment technikákat mutatunk: hogyan érdemes a vállalati innovációs stratégiát megtervezni, projektet generálni, szakmai- és munkatervet elkészíteni, dokumentálni. Egyértelművé és kezelhetővé tesszük az Ön számára az optimális szellemi vagyongazdálkodást, a szellemi termékek piaci értékének meghatározását, a projektek adóhatását, a projektekhez kapcsolódó költségek elszámolását és az innovációs projektek iparjogvédelmi vonatkozásait.
Az alapismeretekkel kezdjük közérthetően.
Vállalati innovációmenedzsment iparjogvédelmi szakreferens – alapfok
Részletes leírás: Egy napos képzésünk során célirányosan a szellemi alkotások védelmére fókuszálunk. Azokat az iparjogvédelmi lehetőségeket mutatjuk meg, amelyekkel érdemes élni a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projektek során. Az alapfogalmak egyértelműsítése után végigvesszük a szellemi alkotások létrehozásáig, illetve beszerzéséig felmerülő iparjogvédelmi feladatokat. Átláthatóvá tesszük a K+F minősítési eljárást, és gyakorlatban azonnal alkalmazható tudást adunk az üzleti céloknak megfelelő oltalmi formák kialakításához, a szellemi alkotások optimális üzleti célú használatához.
Vállalati innovációmenedzsment iparjogvédelmi szakreferens – középfok
Részletes leírás: Ha szeretné átlátni a vállalatnál zajló KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) folyamatok alapjait, de főként az így létrejövő szellemi alkotások védelmével és hasznosításával kapcsolatban felmerülő iparjogvédelmi feladatok érdeklik, akkor itt a helye.
Áttekintjük a KFI projektek sajátosságait, menetét és a lebonyolítás alapvető elemeit a jogi oltalom megszerzésének és hasznosításának tükrében. Megmutatjuk azokat az iparjogvédelmi lehetőségeket, amelyekkel érdemes élni a KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projektek során. Végigvesszük a szellemi alkotások létrehozásáig, illetve beszerzéséig felmerülő feladatokat, átláthatóvá tesszük a K+F minősítési eljárást, és gyakorlatban azonnal alkalmazható tudást adunk az üzleti céloknak megfelelő oltalmi formák kialakításához, a szellemi alkotások optimális üzleti célú használatához.
Vállalati innovációmenedzsment iparjogvédelmi szakreferens – felsőfok
Részletes leírás: Ha a pénzügyes és a könyvelő profin kezeli a vállalatnál zajló KFI (kutatás-fejlesztési és innovációs) projekteket vagy éppen nálunk tanulja ezt, de a folyamat minden más területén Önnek kell azonnal alkalmazható tudás, akkor ezt a képzésünket válassza! Az innovációmenedzsment elméleti alapjaira építve átfogó gyakorlati tapasztalatok egyedülálló keverékével készítjük fel arra, hogy el tudja látni a szellemi alkotások szakszerű védelmét az üzleti innovációs folyamatokban.
Az innovációmenedzsment végigkíséri a szellemi alkotást a kifejlesztésétől és/vagy beszerzésétől, egészen az üzleti hasznosításáig. Ezért megtanítjuk felismerni, hogy mikor, hogyan és milyen módon találkozik a szellemi alkotásokkal, miként foglalkozzon velük célirányosan. Gyakorlati megközelítéssel átvesszük az egyes oltalmak jogi sajátosságait, különös egyedi jellemzőit, melyik típusú oltalom pontosan mit is véd, hogyan jön létre, mik a korlátai. Átbeszéljük a projektszervezet lehetséges jogviszonyát, az adatkezeléssel és a titoktartással kapcsolatos tennivalókat. Végül bemutatjuk a szellemi vagyonkezelés szabályszintű kialakításának lehetséges módját, valamint részletesen ismertetjük a K+F minősítési eljárást. Persze szó lesz egy kicsit a bizonylatokról is, de garantáltan érteni fogja. A képzés végére a teljes projektciklus áttekinthetővé, követhetővé és hatékonyan lebonyolíthatóvá válik majd az Ön számára is, közvetlenül hasznosítható kompetenciákat szerezhet az iparjog szakavatott védelmében.
K5/M1
Szellemi alkotásokkal kapcsolatos alapismeretek
Mindig létrejönnek szellemi alkotások a vállalati KFI folyamatok során, ezért a projektek sikeres megvalósításához a vállalkozásoknak érdeke, hogy a szellemi alkotásokkal célirányosan is foglalkozzanak. Ebben az előadásban megtanítjuk beazonosítani a szellemi alkotásokat, megmutatjuk jogi sajátosságaikat és jellemzőiket, majd az üzleti céloknak megfelelő oltalmi formák kialakítását.
K5/M2
Iparjogvédelmi feladatok a szellemi alkotások létrehozásáig és / vagy beszerzéséig
A projekt megvalósításához szükséges feladatlista felállítását sajátíthatja el ebben a modulban. Részletesen átvesszük a szükséges tennivalókat, a szellemi vagyonkezelés szabályszintű kialakításának lehetséges módját, a külső közreműködőkkel megkötendő vállalkozási szerződéseket, a konzorciumi együttműködési megállapodások feltételrendszerét, adatkezelési és titoktartási megállapodásokat és ezek javasolt feltételeit.
K5/M3
Kutatás-fejlesztési minősítési eljárás
A vállalati projektek/tevékenységek K+F szempontú minősítése közigazgatási eljárásban zajlik. Ez a modul a jogszabályi alapok és az eljáró hatóság bemutatását, az eljárási szabályok leírását, a kutatás-fejlesztési minősítés típusait, a típusok esetén alkalmazandó szabályokat, valamint a lebonyolítási eljárást és a tennivalókat mutatja be részletesen.
K5/M4
Üzleti céloknak megfelelő oltalmi formák kialakítása
Térképet és útmutatást kap az iparjogvédelmi eljárásokhoz. Az előadás segítségével mérlegelni tudja majd, hogy milyen oltalmi formát válaszon az eredménytermék jellege, tervezett üzleti hasznosítása és a rendelkezésre álló pénzeszközök tükrében. Megismeri a szabadalmi ügyvivők és a szellemi tulajdon hivatalok szerepét, megtanulja az oltalom megszerzésének szakaszat és a célirányos, hatékony lebonyolítás útját.
K5/M5
Szellemi alkotások üzleti célú használata
Az innovációmenedzsment részeként a szellemi alkotást vagyoni jogként hasznosíthatjuk! Az általános jellemzők áttekintését követően a technológiatranszferen és a franchise-on keresztül részletesen is elmerülünk a vagyoni jogok hasznosításának leggyakoribb formáiban. Gyakorlati útmutatást adunk ezek megvalósításához egy 4 lépésből álló eljárás bemutatásával.
Innovációmenedzsment Akadémia (alapítva 2016)
Tanuld meg a holnapot!